piątek, 27 września 2019

Poznański Budżet Obywatelski 2020 - Głosowanie na projekty - już otwarte!

    W dniach 28 - 29 września 2019 roku w godzinach 10.00-17.00 na terenie Poznania odbywa się głosowanie klasyczne na projekty. Dla Moraska i  Radojewa stacjonarny punkt głosowania to tradycyjny punkt wszelkich głosowań w siedzibie Rady Osiedla w Morasku  (Morasko 57).
Głosować można też elektronicznie poprzez wybór projektów w przeglądarce internetowej. Proste jak konstrukcja cepa.
Głosowanie rozpoczęło się 27 września 2019r. o godzinie 00:00. Głosowanie elektroniczne trwa do 21 października godz. 12.00



JUŻ głosujemy!!!

Każdy głosujący dysponuje 3 głosami: 2 na projekty rejonowe oraz 1 na projekt ogólnomiejski
. Głosować możesz za pomocą prywatnego urządzenia elektronicznego (przeglądarki internetowej) lub w punktach do głosowania, uruchomionych w dni weekendowe, na terenie każdej jednostki pomocniczej miasta. 

UWAGA: Głosy należy oddać w jednym zgłoszeniu. Nie ma możliwości oddania głosów dla jednego numeru PESEL w kilku turach.

  Nasz obszar realizacji projektów obejmuje także Umultowo i Radojewo. Jest wiec międzyosiedlowa konkurencja.

Jako, że w konkursie rejonowym Umultowo a zwłaszcza Naramowice wystawiło sporo projektów popierajmy swoje!  Głosujmy w Morasku  w siedzibie Rady Osiedla lub elektronicznie na poniższe projekty rejonowe (na wybrane dwa):
Zgłoszone projekty z naszego – Morasko i Radojewo - terenu:
A                  Rezerwat "Meteoryt Morasko" - zapomniana perełka Poznania; Celem projektu jest zwiększenie dostępności i widoczności rezerwatu przyrody "Meteoryt Morasko":

Stworzenie oznakowanego szlaku pieszo-rowerowego z pętli tramwajowej na os. Jana III Sobieskiego do rezerwatu "Meteoryt Morasko". Proponowana trasa wzdłuż ulic: Nad Różanym Potokiem - Morasko - Morenowa- Meteorytowa lub o zbliżonym przebiegu. Wzdłuż ulic słupy z tablicami informacyjnymi i orientacyjnym czasem dojścia oraz dojazdu rowerem do rezerwatu, b) Stworzenie wielojęzycznych ulotek i materiałów promocyjnych nt. rezerwatu "Meteoryt Morasko" do umieszczenia w Centrum Informacji Miejskiej CIM, w tym kart do systemu informacji miejskiej, przeszkolenie przewodników miejskich, umieszczenie 2 tablic informacyjnych przy pętli tramwajowej na os. Jana III Sobieskiego, ustawienie oznakowania drogowego pionowego (np. znak kierunku E22) z informacją o kierunku dojazdu do rezerwatu Morasko na trasach dojazdowych od ul Naramowickiej i Obornickiej
Ulica, rejon ulic: Nad Różanym Potokiem - Morasko - Morenowa- Meteorytowa


B       Wesołe podwórko na Radojewie; budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci, miejsca wypoczynku, a także rozrywki i aktywizacji seniorów i wszystkich mieszkańców. Na terenie miejskim docelowo mają być zamontowane urządzenia zabawowe wraz z podłożem z piasku, zamontowanie czterech ławek i jednego stojaka rowerowego + koszty wykonania projektu i nasadzenia. Teren obecnie jest niezagospodarowany. Na terenie starego Radojewa nie ma żadnej publicznej placówki kulturalnej, gdzie mieszkańcy mogliby się spotkać. Byłby to jedyny taki duży, nowoczesny plac zabaw gdzie mogłyby się spotkać dzieci, a także seniorzy z całego osiedla. Tu mógłby powstać także piękny, zadrzewiony uporządkowany Park - wspaniałe miejsce do wypoczynku.
Ulica, rejon ulic: Radojewo 20

C       Strefa psiego sportowca; Budowa ogólnodostępnego ogrodzonego terenu sportowego przeznaczonego do aktywnego spędzania czasu z psami. Projekt ma na celu stworzenie Strefy Psiego Sportowca składającej się z trzech osobnych pól. Każde pole będzie pokryte naturalną, nawierzchnią trawiastą. Ogrodzenie poszczególnych stref pozwoli na równoczesne trenowanie różnych sportów takich jak agility, flyball, frisbee czy obiedience, a dzięki oświetleniu solarnemu będzie możliwość trenowania po zmierzchu. Obok pól sportowych będzie znajdował się wybieg dla psów, który umożliwi właścicielom swobodne spacery ze swoim pupilem oraz pozwoli psom na zabawy z innymi psami w kontrolowanych warunkach.
Teren równocześnie będzie spełniać warunki do organizacji festynów dla
mieszkańców, organizowanych przez Radę Osiedla oraz publicznych prezentacji
psiej tresury i psich sportów.
Jasne zasady dotyczące czystości, bezpłatne użytkowanie terenu do ćwiczeń
wysokiej klasy, możliwość obserwowania i uczenia się od najlepszych spowoduje,
że Strefa Psiego Sportowca będzie wizytówką Poznania i wzorem koegzystencji z naszymi pupilami.

Ulica, rejon ulic: tereny rekreacyjne Moraska (Rady Osiedla)

Spis wszystkich projektów ogólnomiejskich i rejonowych  i głosowanie na:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Ważny post: Co możemy zrobić dla poprawy komunikacji samochodowej

Ring Północny - koncepcja układu komunikacyjnego na Morasku-Radojewie-Umultowie.

27 grudnia 2018r . grupa mieszkańców Moraska i Umultowa (Grupa Inicjatywna „Zespół Północ”) przedstawiła  idée fixe systemu komunikac...