poniedziałek, 3 lutego 2020

Program Czyste Powietrze 2020 - kto może skorzystać

     Jeśli chcesz wymienić stary piec i instalację centralnego ogrzewania, wykonać ocieplenie domu czy stropów, docieplenie przegród budynku, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, planujesz wymianę okien lub drzwi albo montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła, możesz liczyć na dofinansowanie - to ten Program jest dla Ciebie.



warunek podstawowy: dla budynków istniejących jest to wymiana starego pieca / kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu Czyste Powietrze (nisko-emisyjne). Dofinansowanie zależy od dochodu na osobę w gospodarstwie.
 

    Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.
Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te pomogą nie tylko chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet dzięki poczynionym oszczędnościom. 

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. Korzystając z programu Czyste Powietrze możesz zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tysiące złotych

Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt dofinansowania projektu wynosi 7 tysięcy złotych.

Od 1 stycznia 2020 w ramach Programu nie ma już finansowania pieców do nowo budowanych domów. Dofinansowaniu podlegają przedsięwzięcia rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie.



Formalności
Rządowy program CZYSTE POWIETRZE wdrażają Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. Program potrwa do 2029 roku. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski będą oceniane na bieżąco.

Terminy składania i rozpatrywania wniosków oraz sposób wypełniania wniosków (elektronicznie lub papierowo), będą zamieszczane na stronach internetowych właściwych terytorialnie funduszy. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu
ul. Szczepanowskiego 15a, 0-541 Poznań tel. 61 845 62 00 / 01
www.wfosgw.poznan.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Ważny post: Co możemy zrobić dla poprawy komunikacji samochodowej

Ring Północny - koncepcja układu komunikacyjnego na Morasku-Radojewie-Umultowie.

27 grudnia 2018r . grupa mieszkańców Moraska i Umultowa (Grupa Inicjatywna „Zespół Północ”) przedstawiła  idée fixe systemu komunikac...